پایگاه خبری تحلیلی صنایع دستی، فرهنگ و هنر

جشن رمضان ۹۶ در برج میلاد

هفتمین جشنواره رمضانی شهر خدا به مناسبت ماه مبارک رمضان هر شب بعد از افطار تا یک بامداد در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

 برج میلاد

برج میلاد تهران در ایام ماه مبارک رمضان هر شب با جشنواره شهر خدا میزبان شهروندان تهرانی خواهد بود.

علاقه مندان به حضور در این جشنواره و بهره‌گیری از برنامه‌های ماه رمضان می‌توانند هر شب از ساعت ۱۸ تا یک بامداد از برج میلاد بازدید کنند.

از ویژه برنامه‌های جشنواره امسال می‌توان به برنامه «دعوت» که هر شب از ساعت ۲۲ در فضای حیاط رستوران محیطی برج به صورت زنده به روی آنتن می‌رود، برگزاری محفل انس با قرآن در گالری شرقی و سرای ملل در گالری غربی، ایستگاه تفریحات و سرگرمی در محوطه برج میلاد اشاره کرد. ضمن اینکه در این ایام و در روز پنج شنبه نیز در مرکز همایش‌ها علاقه مندان به موسیقی می‌توانند شاهد برگزاری کنسرت در سئانس ۲۲ تا ۲۴ باشند.

دو ویژه برنامه استهلال ماه مبارک و رویت ماه شوال و شب شعر حضرت زینب (س) نیز در سالن مرکز همایش از دیگر برنامه‌های رمضانی برج میلاد خواهد بود.

برنامه استهلال ماه مبارک و رویت ماه شوال به روال سال‌های گذشته بر فراز برج میلاد تهران و با حضور متخصصان و منجمان شاخص کشور برگزار می‌شود و علاقه مندان به علم نجوم و رصد هلال ماه می‌توانند به صورت رایگان از تلسکوپ‌های برج میلاد تهران ماه رمضان و شوال را رویت کنند.

گفتنی است ویژه برنامه شهر خدا شب‌های احیا برگزار نمی‌شود و این جشنواره با آغاز عید فطر به پایان می‌رسد.

«دعوت» به حال خوب در شبکه یک

سری جدید برنامه «دعوت» با رویکردی متفاوت و با محتوایی جدید در ماه مبارک رمضان در زمان افطار امسال از شبکه یک سیما به روی آنتن می‌ رود. بستر اصلی برنامه «دعوت» بر روی موضوع حال خوب با خدا بودن و فضای شادی مومنان در ماه مبارک رمضان بنا شده است و در آن تلاش می‌ شود که حال خوب تقرب به درگاه خداوند به تصویر کشیده شود.

این برنامه امسال یکی از محورهای اصلی خود را به در دسترس بودن خانواده اختصاص داده است و سعی دارد به نقش ماه رمضان درگرد هم آوردن اعضای خانواده، اشاره داشته باشد. در برنامه که با حضور هموطنان همراه خواهد بود، از حضور تماشاگران در قالب یک آیتم استفاده می‌شود.

ویژه برنامه «دعوت» به تهیه‌کنندگی مجتبی کشاورز، کاری از گروه اجتماعی شبکه یک است که در ماه مبارک رمضان هر شب حوالی ساعت ۲۳:۱۵ با اجرای نیما کرمی و زینب زارع به صورت زنده از برج میلاد به روی آنتن خواهد رفت. حامد همایون خواننده تیتراژ برنامه دعوت امسال شبکه اول سیما شد.