پایگاه خبری تحلیلی صنایع دستی، فرهنگ و هنر

فیلم خانه پدری رفع توقیف شد

خانه پدری به کارگردانی و تهیه کنندگی کیانوش عیاری بعد از گذشت 10 سال از ساخت دوباره به سینماها می آید.


خانه پدری کیانوش عیاری سال 89 مقابل دوربین رفت و اولین بار دی ماه سال 93 اکران خود را در سینماها آغاز کرد اما در اولین روز اکران توقیف شد و بعد از گذشت چند سال یکبار دیگر آبان ماه امسال روی پرده سینما رفت اما باز هم همان اتفاق چند سال پیش برای این فیلم تکرار شد.

بعد از گذشت چند هفته از توقیف این فیلم در سینماها ، امروز خبرهایی از رفع توقیف فیلم و آغاز اکران در سینماها منتشر شد.
در صفحه رسمی فیلم خانه پدری درباره رفع توقیف فیلم آمده است:

فیلم کیانوش عیاری رفع توقیف شد….

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از ادامه اکران فیلم «خانه پدری» خبر داد و گفت:الان نامه دادستانی تهران مبنی بر رفع توقیف این فیلم را دریافت کردیم. سید محمد مهدی طباطبایی نژاد با قدردانی از تدبیر ریاست محترم قوه قضائیه جهت دستور ویژه رسیدگی برای رفع توقیف فیلم «خانه پدری» اظهار کرد:بدون شک این تدبیر ایشان و همکاری های مسوولان قوه قضاییه در اجرای آن به انسجام و همدلی جامعه سینمایی کشور کمک می کند.

وی ادامه داد:از اولین ساعاتی که این اتفاق برای فیلم افتاد وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، شخصا موضوع را دنبال کردند و رایزنی های لازم با رئیس محترم قوه قضائیه انجام شد و با همت ایشان به نتیجه رسید. از آقای کیانوش عیاری هم سپاسگزاریم که در سه چهار روز اخیر همراهی های لازم را معمول داشتند.

معاون سازمان سینمایی با بیان اینکه نمایش «خانه پدری» مثل سابق با رده بندی سنّی 15+ و محدودیت سالن نمایش از امشب ادامه پیدا می کند گفت:بلیت فروشی این فیلم از ساعاتی دیگر مجددا در سامانه فروش برخط بلیت، فعال خواهد شد.


بازیگران فیلم خانه پدری عبارتند از :

مهدی هاشمی، شهاب حسینی، مهران رجبی، ناصر هاشمی، نازنین فراهانی و مینا ساداتی بازیگران اصلی فیلم خانه پدری را تشکیل میدهند.فیلم خانه پدری روایتگر داستان یک خانه قدیمی با بازی مهدی هاشمی در نقش کاراکتر اصلی قصه است که در چند اپیزود اتفاقات و مشکلات زنان از اواخر دوران قاجار تا اواخر دهه 70 را به تصویر میکشد.