پایگاه خبری تحلیلی صنایع دستی، فرهنگ و هنر

موزیک ویدئو رضا یزدانی برای انیمیشن آخرین داستان

رونمایی از موزیک ویدئو رضا یزدانی به نام “آخرین داستان” همزمان با اکران خصوصی انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» در روز چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ در پردیس سینمایی باغ کتاب. 

 

انیمشن سینمایی “آخرین داستان”

به گزارش کیمیا رسانه، آخرین داستان اولین انیمیشن بلند سینمایی به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر است که از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۶ در استودیو هورخش تولید شده‌است. داستان این فیلم برداشتی آزاد از روایت «ضحاک» در شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی است.

 

 

آقای رضا یزدانی خواننده و آهنگساز موفق با کارنامه هنری درخشان، یک موزیک ویدئو به نام “آخرین داستان” برای این انیمشن تهیه کرده که به طور رسمی 15 آذر ماه 1398 در رسانه های معتبر منتشر شده است.

 

موزیک ویدئو آخرین داستان از رضا یزدانی

 

 

 

صدا پیشگان

در این فیلم سینمایی انیمیشن ،هنر پیشگان سینمای ایران ، پرویز پرستویی، لیلا حاتمی، حامد بهداد، اکبر زنجان پور، اشکان خطیبی،بیتا فرهی، حسن پور شیرازی،مجید مظفری،شقایق فرهانی،باران کوثری، ملیکا شریفی نیا،پانیبال شومون و فرخ نعمتی صدا پیشگی کرده اند.


داستان
در دورانی که سایه «اهریمن» بر سرزمین‌ها سیطره یافته، «جمشید کی» با سپاهی متشکل از متحدانش و با تکیه بر فرّ خود در مقابل سپاهیان اهریمن صف آرایی می‌کند، به خواست «یزدان» جمشید بر اهریمنیان ظفر می‌یابد. جمشید بر تخت تکیه زده و مغرور از ظفر، خود را دارای فراست ایزدی می‌داند. وی متحدان را برای اشغال سرزمین‌های دیگر و شکار اهریمن فرا می‌خواند اما یزدان از وی روی برگردانده و فرّ و فراست جمشید را از وی می‌ستاند. جمشید تنها، گرفتار طمع و جنونی سیری ناپذیر می‌شود.

 

 

وی دخترش «شهرزاد» را تنها می‌گذارد و به شورای وزراء وصیت می‌کند تا در زمان غیابش «مرداس» متحد و والی سرزمین‌های جنوبی بر تختش تکیه زند. جمشید فردای همان روز با سپاهی از غیورترین سربازانش برای شکار اهریمن عازم سرزمین‌های شمالی می‌شود و دیگر هیچ‌گاه باز نمی‌گردد. مرداس مرده‌است و به دستور شورا تنها فرزند و جانشینش «ضحاک» به نیابت از پدر بر تخت جمشید تکیه می‌زند، اما صد افسوس که وجود ضحاک، آبستن پاره‌ای از تاریکیست. تاریکی وجود ضحاک بر شهر سیطره می‌یابد و جمکرد در تاریکی و ترس غوطه ور می‌شود. اما دگر بار چرخش ایام به گردش درمی آید و با رفتن جمشید کودکی در دل مردمان سرزمین «جمکرد» و در آغوش کشاورز زاده‌ای متولد می‌شود که نامش را «آفریدون» می‌گذارند.

حضور در جشنواره
در سال ۲۰۱۳، حضور و معرفی انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» در جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انسی مهم‌ترین جشنواره سالانه انیمیشن
در سال ۲۰۱۶، معرفی شده در «بازار فیلم جشنواره کن» به دعوت از «جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انسی».