پایگاه خبری تحلیلی صنایع دستی، فرهنگ و هنر

«کافه پولشری» به کارگردانی الهام پاوه نژاد

«کافه پولشری» نمایشنامه‌ای است نوشته آلن وتز نویسنده فرانسوی با ترجمه اصغر نوری که داستان زنی ۴۵ ساله به نام پولشری را روایت می‌کند.

«کافه پولشری»

زن صاحب کافه است و در هنگام کار، خاطرات و آن چه در کافه دیده است را با خود مرور می‌کند. در میان تمام این خاطرات، پولشری عاشق جوانی شاعر پیشه می‌شود و…«کافه پولشری» به کارگردانی الهام پاوه نژاد و با بازی خودِ پاوه نژاد نمایشی است مونولوگ وار که با حفظ درست ریتم و متنی صمیمی و تمهیداتی که تماشاگر را درگیر خودش می کند و موفق می شود 455 دقیقه جذاب برای مخاطب رقم بزند. مهم ترین چیز این نمایش سادگی و روان بودن متن است که تماشاچی را با آدم های داستان پاوه نژآد همراه می کند زنی که از حسرت هایش و از مرد هایی می گوید که به «کافه پولشری» رفت و آمد داشته اند هر کدام پازلی از شخصیت او را ساخته اند. نمایش ظاهری ساده و مینیمال دارد اما از نگاه زن ها به مردان پرده بر می دارد و با ظرافت تمام موانع شکل گیری یک رابطه درست میان زنان و مردان را نشان می دهد و نقد می کند. همین که یک نمایش شلوغ کاریهای رایج را نداشته باشد و بتواند شخصیتش را خوب پرداخت کند در روزگار امروز قابل ستایش و است کاری که پاوه نژاد در اولین تجربه کارگردانی اش در آن موفق شده است.

الهام پاوه نژاد گفت: «اگه آدما یاد می‌گرفتن به قصه‌های هم گوش کنن دنیای بهتری داشتیم… تمرین‌ها فشرده ادامه دارد… امروز تست گریم و لباس با سارا جان اسکندری رفیق بیست ساله و گلناز گلشن که در عکس جایش خالیست… ممنون از آناج مزون برای زحمت دوخت و اجرای لباس… «کافه پولشری» در حال شکل گیری و آماده شدن برای میزبانی از شماست. از هفتم فروردین، پیش فروش در سایت تیوال آغاز ‌شد… هیجان دیدار شما خواب را از ما گرفته… بی‌صبرانه منتظر هفدهم فروردین/ ساعت ۱۸ و دیدارتون در کافه تریای تئاتر شهر هستم…»

محل اجرا: کافه تریای سالن اصلی مجموعه ی تئاترشهر
آدرس سالن: تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر، کافه تریای سالن اصلی مجموعه ی تئاترشهر
تلفن: ۶۶۴۶۰۵۹۴-۶۶۴۶۰۵۹۲
دوره اجرا: پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ تا یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
ساعت اجرا: ۱۸:۰۰
مدت اجرا: ۴۵ دقیقه
بهای بلیت: ۲۰,۰۰۰ تومان