پایگاه خبری تحلیلی صنایع دستی، فرهنگ و هنر

افتتاح تونل آیت الله هاشمی رفسنجانی

افتتاح تونل آیت الله هاشمی رفسنجانی

وکلای مردم در شورای اسلامی کلانشهر کرج به لایحه دو فوریتی تغییر نام تونل شهری مهرویلا از محتشم کاشانی به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رأی مثبت دادند.

 

تونل هاشمی رفسنجانی

به گزارش از کیمیا رسانه, در جلسه شورای شهر کرج که چند روز پس از درگذشت آیت الله برگزار شد، طرح 2 فوریتی تغییرنام تونل مهرویلا ، بزرگترین پروژه عمرانی شهر کرج به صحن علنی شورای شهر کرج ارائه شد. این طرح که خواستار تغییر نام زیرگذر مهرویلا از محتشم کاشانی به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شده بود، با اکثریت آرا به تصویب رسید.

به گزارش کیمیا رسانه و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، وکلای مردم در شورای اسلامی کلانشهر کرج در دویست و هفتاد و سومین جلسه علنی خود به لایحه دو فوریتی تغییر نام پروژه 500 میلیارد تومانی تونل شهری مهرویلا از محتشم کاشانی به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین امام و رهبری رأی مثبت دادند. این تغییر عنوان با هدف تجلیل از شخصیت مجاهد مبارز، یار دیرین امام و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت الله شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی و سال‌ها خدمات شایسته وی به امام و رهبری و ملت شریف ایران اسلامی صورت پذیرفت و پیش از این نیز محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم با کسب اجازه از مردم و مسئولان در جریان مراسم افتتاحیه تونل شهری مهرویلا، ثواب عام‌المنفعه این پروژه را به روح آن فقید مجاهد هدیه کرده بود. این تونل دومین تونل عظیم در کشور است که با هدف رفع معضل ترافیک، خیابان درختی و میدان مادر را به اتوبان شهید فهمیده ( بزرگراه کرج-قزوین) متصل می کند. سطح عرشه کل پل ها ۱۸ هزار مترمربع است و طول تونل زیرگذر و تونل مترو به ترتیب ۳۰۰ متر و ۷۰۰ متر می باشد. برای این پروژه 120 هزار مترمکعب عملیات خاکریزی، ۶۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری، ۴۷ هزار تن آسفالت و ۷۷ هزار مترمکعب بتن مصرفی به انجام رسیده است.

ترکاشوند اضافه کرد: با تدابیر شورای اسلامی شهر کرج و به منظور تامین بخشی از هزینه های صرف شده برای احداث تونل مهرویلا، مجتمعی تجاری در محل این پروژه ملی در نظر گرفته شده که سطح ساختمان سازی آن به ۱۲ هزار مترمربع می رسد.